Nie ma „planu B” na Windows Phone’a

Jak stwierdził Peter Klein, dyrektor ds. finansowych w Microsofcie, jego firma nie zamierza zmieniać swojego podejścia do smartfonów. Plan jest prosty: wypchnąć na rynek jak najwięcej smartfonów z Windows Phone, a użytkowników zachęcać "wspaniałym zestawem doświadczeń" i odpowiednimi cenami.
HTC Windows Phone 8X

HTC Windows Phone 8X

Podczas konferencji prasowej Microsoftu, na której zgromadzili się inwestorzy, Peter Klein został zapytany o „plan B” dla platformy Windows Phone. Pytanie jest zasadne, bowiem system ten jak dotąd nie odnosi większych sukcesów na rynku.

Klein stwierdził, że takiego planu nie ma. Natomiast „plan A” jest nieustannie modyfikowany. Microsoft rozważa kierunek dalszego rozwoju samej platformy a także, wspólnie z partnerami, pracuje nad odpowiednią cenową segmentacją rynku. Sukces też ma zapewnić „ekosystemowa” strategia. Microsoft wierzy, że użytkownicy Windows i Windows RT będą chętniej sięgać po smartfony z Windows Phone.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.