Nie poznamy Zarazy i Głodu

Po głośnym rozpadzie THQ tylko Vigil Games odpowiedzialne za serię Darksiders nie zainteresowało nikogo podczas pamiętnej licytacji. I choć pracownicy zamkniętego studia znaleźli zatrudnienie w Crytek, firma znana z Crysis'a i Far Cry'a nie chce pracować nad sequelem gry z jeźdźcami Apokalipsy w roli głównej.

Darksiders to seria, która miała swoich wielkich fanów. Obie części zostały dobrze przyjęte także przez recenzentów. Niestety z jakichś przyczyn sprzedaż już nie szła najlepiej. Gdy THQ ogłosiło upadłość nikt nie spodziewał się, że kupnem Vigil Games nikt nie będzie zainteresowany – Darksiders w końcu było opowieścią o Czterech Jeźdźcach Apokalipsy, wszyscy liczyli na to, że w kolejnych częściach zobaczymy kolejnych braci Śmierci i Wojny. Nadzieja rozbłysła w momencie, gdy znaczna część pracowników Vigil dostała się do amerykańskiego oddziału Crytek. Niestety teraz zgasił ją CEO Crytek’a Cevat Yerli ogłaszając:

„Nie chcemy kontynuować serii Darksiders, gdyż nie pasuje ona do naszej strategii. (…) Zespół zna nasze aktualne cele i ramy jakie musi spełnić. Aktualnie pracują nad całkiem nowym projektem”.

0
Źródło: VG24/7
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.