Nietypowy sojusz Microsoftu i Google’a

Dwóch arcywrogów działających w słusznej, ich zdaniem, sprawie? To jak najbardziej możliwe, czego dowodzi partnerstwo Microsoftu i Google'a.
Microsoft i Google wspólnie popierają budowę wielkiej amerykańskiej sieci WiFi

Microsoft i Google wspólnie popierają budowę wielkiej amerykańskiej sieci WiFi

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) zaproponowała budowę potężnej sieci WiFi, która miałaby pokryć swoim zasięgiem znaczną część terenów miejskich i podmiejskich. Microsoft i Google wspólnie wyraziły poparcie wobec tego planu.

W interesie obu firm leży to, by użytkownicy urządzeń elektronicznych jak najszybciej i jak najsprawniej łączyli się z Internetem, bo dzięki temu częściej korzystają z operujących tam usług, które te firmy oferują.

Propozycji FCC przeciwni są operatorzy komórkowi i producenci mobilnych układów scalonych. Ich zdaniem tego typu sieć zakłóci pracę sieci komórkowych. Jeżeli propozycja FCC zostanie zatwierdzona, budowa wyżej wspomnianej sieci WiFi potrwa kilka lat.

0
Źródło: Washington Post
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.