Nvidia pokazuje na zdjęciach nową, niesamowitą siedzibę

Jen-Hsun Huang, szef Nvidii zapowiedział wczoraj rozpoczęcie prac nad nową siedziba firmy. Budynek został zaprojektowany przez firmę Gensler i znajdzie się dokładnie naprzeciw obecnego siedziby firmy w Santa Clara.

Jak tłumaczy prezes „Nowy budynek Nvidii uchwyci ambicję i wyobraźnię naszych ludzi i stanie się symbolem, fizyczną manifestacją wizji rozwoju firmy”. Brzmi niesamowicie. Tak wielkie słowa mogą wynikać również z innego wydarzenia – w tym roku Nvidia świętuje swoje 20-lecie.

Nowy kampus składa się z dwóch trójkątnych sekcji, co jest ściśle powiązane z profilem firmy. Podstawą grafiki komputerowej są właśnie trójkąty. Jesteście ciekawi ile Nvidia musi wyłożyć na to pieniędzy? My też, ale póki co prezes w tej kwestii milczy.

Innym gigantycznym budynkiem (ma być ukończony w 2015 roku), który niedługo pojawi się w Dolinie Krzemowej jest „Campus 2” – nowa siedziba Apple. Obie konstrukcje będzie dzielić zaledwie kilka mil.

Apple Campus 2

Apple Campus 2
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.