Pierwsze na świecie połączenie optyczne 400 Gb/s

Firmy France Telecom-Orange i Alcatel-Lucent poinformowały o wdrożeniu pierwszego na świecie kanału optycznego o przepływności 400 Gb/s w sieci komercyjnej.

Po pomyślnych testach, w sieci France Telecom-Orange, zestawiono łącze między Paryżem i Lyonem, stanowiące przełom w technologii sieci dalekiego zasięgu. Dzięki przepustowości czterokrotnie większej w porównaniu z dotychczasowymi rozwiązaniami i wykorzystaniu 44 długości fali nowe łącze optyczne może w sumie obsługiwać ruch o natężeniu do 17,6 terabita na sekundę (Tb/s).

Pierwszym użytkownikiem, który przetestuje funkcjonalność tej nowej technologii w rzeczywistych warunkach, będzie RENATER, organizacja pożytku publicznego, która zarządza siecią telekomunikacyjną dla instytucji technicznych, edukacyjnych i naukowo-badawczych we Francji oraz jest klientem działu usług biznesowych Orange (Orange Business Services).
0
Źródło: Alcatel-Lucent
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.