Płatne kanały na YouTube już niedługo

Już w ubiegłym tygodniu, Wall Street Journal powołując się na zaufane źródło sugerował, że Google prowadzi negocjacje z wytwórniami płytowymi i już niedługo wystartuje ze swoim serwisem strumieniującym muzykę, który miałby przypominać Spotify. Źródło Wall Street Journal sugerowało również, że Google chce odrobinę przemodelować swój serwis Youtube...

Pogłoski o płatnych kanałach na YouTube krążyły po Sieci od dość dawna, jednak teraz, z całą pewnością można stwierdzić, że gigant z Mountain View poczynił w tym celu przygotowania. Analiza kodu najnowszej wersji aplikacji YouTube dla telefonów z systemem Android nie pozostawia żadnych wątpliwości:

You can only subscribe to this paid channel on your computer.

You can only unsubscribe from this paid channel on your computer.

Jak na razie nie wiadomo, jakie treści dostępne będą na płatnych kanałach. Ceny, data premiery, funkcjonalność również pozostają tematem do spekulacji, do czego oczywiście zachęcamy Was w komentarzach.

Źródło: AndroidPolice
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.