Poznajemy serce następcy konsoli Xbox 360

Microsoft na razie nic oficjalnie nie ogłosił na temat konsoli umownie przez media nazywanej Xbox 720. Witryna VGleaks.com twierdzi jednak, że uzyskała informacje na temat procesora konsoli, od swojego "bardzo zaufanego źródła".
AMD Durango (źródło: VGleaks)

AMD Durango (źródło: VGleaks)

Według informacji opublikowanych przez VGleaks.com, twórcą procesora dla nowej konsoli Microsoftu jest firma AMD. Układ, którego nazwa kodowa to Durango, składa się ponoć z dwóch modułów. Każdy z nich ma mieć cztery rdzenie x86. Każdy z rdzeni jest jednowątkowy, taktowany z częstotliwością 1,6 GHz. Oprócz tego, każdy ze rdzeni ma mieć 32 KB pamięci podręcznej na instrukcje (I-cache) i 32 KB pamięci podręcznej na dane (D-cache). Cztery rdzenie z każdego modułu współdzielą dwumegabajtową pamięć podręczną drugiego poziomu L2. W sumie, mamy więc cztery rdzenie sprzętowe i 4 MB pamięci L2.

Uważni Czytelnicy zauważą, że taktowanie jest o połowę niższe, niż w procesorze PowerPC Xboxa 360 (3,2 GHz). Durango ma ponoć jednak być dużo wydajniejszy, między innym dzięki podwójnym dekoderom instrukcji x64, które pozwalają dekodować dwie instrukcje w jednym cyklu zegara.

0
Źródło: VGleaks
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.