Project Holodeck: wirtualna rzeczywistość dla graczy

Twórcy Project Holodeck postanowili połączyć takie urządzenia jak Oculus Rift, kontrolery Playstation Move, czy Razer Hydra. Jest też duży wentylator...

Pomysł jest genialny. Dzięki połączeniu aktualnie dostępnych technologii, stworzyć wirtualną rzeczywistość, najbardziej zbliżoną do technologii, którą mieliśmy okazję podziwiać w uniwersum Star-Treka. Chodzi tu oczywiście o Holodek, który pozwalał na kreowanie fikcyjnej rzeczywistości, praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwego świata.

Oczywiście z tą „praktycznie nie do odróżnienia” to gruba przesada, ale ambicje twórców sprawiają wrażenie niewiele mniejszych. Jak przystało na technologię stworzoną do grania, Project Holodeck, o ile się ukaże, to ukaże się razem z grą Wild Skies:

Jeśli chcecie zagłębić się w technikalia, to polecamy sprawdzić oficjalną stronę projektu: http://www.projectholodeck.com

0
Źródło: Project Holodeck
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.