Sukces BlackBerry Z10 „umiarkowany”

T. Michael Walkey, analityk z Canaccord Genuity, przewidywał, że w lutym sprzeda się 1,75 miliona smartfonów BlackBerr Z10. Po premierze jednak zmienił zdanie. Podaż jest niewysoka, a i popyt niższy, niż zakładał. Jego zdaniem, do końca miesiąca, smartfon dostępny aktualnie wyłącznie na terenie Wielkiej Brytanii i Kanadzie, znajdzie 300 tysięcy nabywców.
BlackBerry Z10

BlackBerry Z10

Nasze ankiety przeprowadzone na całym świecie po premierze BlackBerry Z10 sugerują przeciętne wyniki sprzedaży. Co więcej, problemy z dostępnością wynikają nie z dużego zainteresowania potencjalnych klientów, a z niewielkiej ilości urządzeń dostarczonych na rynek. Sprzedaż utrzymywana jest na stałym, skromnym poziomie. Biorąc pod uwagę fakt, że smartfony BB10 pojawią się na rynku amerykańskim dopiero w marcu, w cenach u operatorów niekonkurencyjnych dla smartfonów Apple’a i Samsunga, oraz nadciągającą premierę Galaxy S IV, obniżamy nasze przewidywania wobec najnowszych smartfonów BlackBerry. — twierdzi T. Michael Walkley w swoim raporcie.

Żałujemy. Nam się BlackBerry Z10 bardzo spodobał…

0
Źródło: BGR
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.