Ubuntu na tablety wygląda świetnie!

Canonical zaprezentowało dzisiaj wersję Ubuntu na tablety Google'a - Nexusa 7 i Nexusa 10. System, oceniając po jego zapowiedzi, wygląda świetnie.

Możliwości systemu zaprezentowane na powyższym nagraniu zapowiadają się oszałamiająco – chociaż, większość z nich wydają się być odświeżoną wersją sprawdzonych na innych systemach mobilnych rozwiązań. Mamy tu wszystko co najlepsze: wielozadaniowość systemu, „magiczne krawędzie” do nawigowania pomiędzy aplikacjami, sterowanie głosem, czy wbudowana integracja z najpopularniejszymi usługami sieciowymi. Tablety pod kontrolą Ubuntu mają radzić sobie bezproblemowo z obsługą klawiatury i myszy, dzięki czemu gadżet do konsumpcji treści błyskawicznie zmieni się w pełnoprawne narzędzie do pracy.

Po w

ięcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronę Ubuntu, skąd między innymi można pobrać pełną prezentację wideo systemu. Ubuntu dla tabletów będzie można pobrać 21 lutego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.