Ujawnił informacje o nowym Xboksie, FBI zapukało do jego drzwi

Do domu Australijczyka o twitterowym nicku "SuperDaE" mieli wpaść agenci FBI, po tym jak ujawnił on informacje o konsoli Microsoftu nowej generacji.

Mieli, bowiem jedyny dowód na razie jaki mamy, to twitterowe zeznania samego „poszkodowanego”. Na swoim koncie „SuperDaE” poinformował, że policja w towarzystwie agenta FBI przeszukała jego mieszkanie i skonfiskowała mu telefon.

Anonimowy Australijczyk najprawdopodobniej jest programistą, blisko współpracującym z producentami sprzętu. Jest źródłem wielu wycieków, w tym między innymi o najnowszej konsoli Microsoftu o nazwie kodowej Durango. Według niego, nowa konsola będzie posiadała wbudowany kontroler Kinect oraz będzie wymagać instalacji każdej gry na dysku twardym.

„SuperDaE” sprzedał także na eBayu komputer „Durango PC”, o którym nikt wprost nie napisał, iż jest zbudowany na bazie konsoli nowej generacji, ale aktualna cena ponad 50 tysięcy dolarów oraz słowa „Alpha hardware” są wymowne.

0
Źródło: OXM
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.