W przyszłym roku wszyscy kupimy sobie telewizor OLED?

LG Display chce zainwestować 655 milionów dolarów, by rozszerzyć masową produkcję telewizorów OLED TV w przyszłym roku. Co to oznacza dla nas?

LG już rozpoczęło sprzedaż swojego 55-calowego telewizora OLED, ale trudno mówić tu o wielkiej masowej produkcji, gdy jedna sztuka tego modelu kosztuje równowartość 12 tysięcy dolarów. Właściwie to LG w przedsprzedaży zdołało sprzedać zaledwie 100 swoich nowoczesnych telewizorów. Wyników regularnej sprzedaży jeszcze nie ma.

Natomiast jest informacja, że LG Display planuje zainwestować w masową produkcję telewizorów OLED TV, by w 2014 roku więcej osób mogło zakupić telewizor w nowej technologii. Nie wyobrażamy sobie jednak, by instalując nową linię produkcyjną w fabryce w Paju, w Południowej Korei, i zwiększając tym samym liczbę produkowanych urządzeń, LG nie zmniejszyło ich ceny, i to solidnie.

Czy tak będzie, dowiemy się jednak dopiero za rok.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.