W tym roku zmienimy nasze spojrzenie na facebookowe gry

Czy Facebook stanie się kiedyś konkurencją dla Steam'a? "Hardkorowi' gracze niechętnie spoglądają na platformę Zuckerberga, ale ona chce wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Jeszcze w tym roku pojawi się 10 gier, wobec których trudno będzie im przejść obojętnie.

Facebook już od jakiegoś czasu czyni kroki, by zainteresować sobą nie tylko graczy casualowych i fanów zręcznościówek, lecz także graczy mających wyższe oczekiwania, czego przykładem może być shooter Offensive Combat od byłych twórców Call of Duty. Ten rok ma być kluczowy, a firma postara się zmienić raz na zawsze wizerunek ‚facebookowych gier’ kojarzących się głównie z produkcjami Zyngi, wypuszczając aż 10 nowych gier.

Pierwszą z nich będzie ChronoBlade – rozbudowany hack&slash od studia nWay, którego założycielem jest twórca takich tytułów jak GTA czy ABP. Gra będzie dostępna wyłącznie na Facebooku i jak łatwo się domyślić, będzie oparta o model F2P. Po odejściu od PC zabawę będzie można kontynuować na smartfonie lub tablecie. Aktualnie gra jest w fazie zamkniętej bety.

0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.