Zgadnijcie, kto produkuje ekrany Retina dla tabletów Apple’a

Zgadliście, to Samsung dostarcza wyświetlacze o super rozdzielczości dla najnowszych urządzeń Apple'a. Dlaczego więc sam nie robi tabletów z takimi ekranami?

Samsung i Apple to wielcy konkurenci. Walczą o klientów, w sądach o odszkodowanie i na rynku o nowe technologie. Potrafią jednak ze sobą współpracować. Samsung jest największym dostawcą części dla iProduktów. Teraz dowiadujemy się także, że jest producentem wyświetlaczy Retina dla najnowszych iPadów. Naturalne staje się więc pytanie, dlaczego koreański producent nie stosuje swoich wyświetlaczy w tabletach Galaxy?

Samsung ma swoją technologię Super AMOLED, którą powszechnie stosuje w smartfonach, a ostatnio także w Galaxy Tabie 7.7. Wyświetlacze zbudowane w tej technologii nie mogą obecnie dostarczyć tak ogromnej liczby pikseli, jak ekrany Retina (2048 x 1536 pikseli), ale mają swoje inne zalety, czasem bardziej przydatne w ekranach o przekątnej poniżej 10 cali.

I tak wszystko weryfikują konsumenci, a ci dali zielone światło tabletom dopiero wtedy, gdy swój produkt zaprezentowało Apple.

0
Źródło: WIRED
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.