100 nowych gier pojawi się na PS Vita jeszcze w tym roku

Pierwszy rok na rynku dla PS Vity nie był zbyt szczęśliwy. Urządzenie sprzedało się znacznie gorzej niż oczekiwano. Niedawno informowaliśmy o obniżkach cenowych w Japonii i USA. Teraz przyszedł czas na ofensywę produktową.

Wygląda na to, że w tym roku Vita dostanie skrzydeł. Z czasem obniżki cen dotrą do Europy, jednak o atrakcyjności tego urządzenia zadecyduje przede wszystkim oferta gier. W ciągu pierwszego roku na rynku konsola otrzymała zaledwie garstkę naprawdę dobrych tytułów.

W wywiadzie dla IGN dyrektor Sony odpowiedzialny za innowację platformy zdradził, że jeszcze w tym roku na PS Vitę ukaże się aż 100 nowych tytułó w, wśród których znajdziemy nie tylko gry od znanych developerów (SCE, Capcom), ale także od twórców niezależnych (m.in. Thomas Was Alone, Frozen Synapse, Lone Survivor, Hotline Miami) Możemy się spodziewać także paru reedycji (np. Final Fantasy X).

Mesa pochwalił się także wynikami ankiety, jaka została przeprowadzona wśród użytkowników PS Vity.

86% graczy jest zadowolonych z konsoli

, a 90% ankietowanych gra na niej regulanie (około 19 godzin tygodniowo).

0
Źródło: IGN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.