„Kupno BlackBerry? To ma sens…”

BlackBerry 10 udowodnił, że kanadyjski gigant ma jeszcze wiele asów w rękawie. Wciąż jednak jest daleko w tyle za Androidem i iOS-em. Czy fuzja z innym technologicznym "wielkoludem" ma sens?
Czy Lenovo pożre Jeżynkę?

Czy Lenovo pożre Jeżynkę?

Mimo całkiem ciepłego przyjęcia smartfonów z systemem BlackBerry 10 na rynku, przyszłość „Jeżynki” wciąż jest niepewna. Widać to wyraźnie po nastrojach akcjonariuszy. Wystarczyła niewielka wzmianka szefa Lenovo o możliwej współpracy i już wartość akcji BlackBerry wzrosła o 14 procent.

Yang Yuanqing, dyrektor generalny Lenovo, ponownie bowiem zadeklarował, że jego firma mogłaby kupić BlackBerry i że „jest w tym sens”. Dodał jednak, że „najpierw jego firma musi dokładnie przeanalizować rynek i zrozumieć wpływ BlackBerry na świat smartfonów”.

Dwa miesiące temu, Wong Wai Ming, dyrektor ds. finansowych w Lenovo, również wspominał o możliwości kupna kanadyjskiej spółki przez jego firmę. Szef BlackBerry stwierdził wówczas, że nic takiego raczej nie będzie miało miejsca.

0
Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.