Amazon rezerwuje „zbyt kluczowe” domeny?

ICANN wprowadził nowy rodzaj domen najwyższego poziomu, z czego Amazon skwapliwie korzysta. Zgłosił wniosek o kupno domen .book, .author i .read. Stowarzyszenie Amerykańskich Wydawców, Gildia Autorów oraz Barnes and Noble, czyli rywal Amazonu, protestują.
Amazon na domenowych zakupach

Amazon na domenowych zakupach

Zdaniem wydawców i konkurentów Amazonu, przyznanie mu domen o tak generycznych nazwach, jak angielskie odpowiedniki słów „autor” czy „książka” to wspieranie nieuczciwej konkurencji. Jak to określił Scott Turow z Gildii Autorów, przyznanie tak ogólnych domen jednemu, konkretnemu przedsiębiorstwu, „doprowadzi do niewyobrażalnych nadużyć”. Podobnego zdanie jest Stowarzyszenie Amerykańskich Wydawców, które zakłada, dość logicznie, że Amazon nie będzie udostępniał owych domen nikomu innemu.

ICANN, który zarządza domenami najwyższego poziomu, na razie nie zajmuje stanowiska w tej sprawie. Lista nowych domen najwyższego poziomu, które zostały przyznane konkretnym podmiotom, ma zostać opublikowana 23 kwietnia bieżącego roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.