ARM: 32-rdzeniowe procesory do smartfonów już niebawem

A już za rok telefony ze średniej półki cenowej mają być wyposażone w 4-rdzeniowe układy.

Jak twierdzi szef ARM, Simon Seagrs: Prawo Moore’a umożliwi wytwarzanie niedrogich, wielordzeniowych procesorów ARM. Choć póki co to tylko plany, bo wiele aplikacji z Androida wciąż nie potrafi odpowiedni wykorzystać mocy wielordzeniowych procesorów.

Sytuacja jednak się zmienia, o czym świadczą zapowiedzi 8-rdzeniowego procesora ARM z technologią big.LITTLE, który prawdopodobnie znajdzie się w najnowszym Samsungu Galaxy. Urządzenie będzie mogło korzystać jednocześnie z 4 rdzeni. Tych wydajnych, lub tych energooszczędnych – zależnie od zapotrzebowania. Jak twierdzi pan Segars – już to brzmi niesamowicie. Podkreśla, że smartfony to bardzo otwarta platforma i spodziewa się, że w przeciągu najbliższych lat w sklepach wylądują urządzenia z procesorami 16 lub nawet 32-rdzeniowymi. Pełen wywiad przeczytacie na

stronach Engadget

.

Ten rok przyniesie nam wysyp 8-rdzeniowych układów wyposażonych we wspomnianą technologię big.LITTLE. Swoje 8-rdzeniowe układy już teraz zapowiedziały firmy Samsung, Qualcomm oraz MediaTek.