Asus Transformer Pad: Pierwszy tablet pod Androidem 4.2

Google Android w wersji 4.2 zadebiutował już w połowie listopada zeszłego roku.

Wniósł mnóstwo drobnych poprawek w porównaniu do Androida 4.1 Jelly Bean i kilka nowych funkcji. M.in. tryb panoramy, widżety blokady ekranu, łatwiejszy dostęp do ustawień z paska powiadomień, czy obsługa wielu kont użytkowników.

Choć od połowy listopada minęło już wiele dni – żadne urządzenie poza tymi z serii Nexus nie działało pod kontrolą najnowszej wersji Androida. Sytuacja zmienia się dopiero teraz, gdy Asus zapowiedział zaktualizowanie modelu Transformer Pad TF300 właśnie do Androida 4.2 Jelly Bean. Na razie aktualizacja dotyczy tylko Stanów Zjednoczonych, a pozostała część użytkowników musi poczekać do końca miesiąca.

Warto zauważyć, że Asus stara się aktualizować swoje urządzenia stosunkowo szybko. Poprzednia wersja Androida (4.1) również trafiła do modelu Transformer Pad wkrótce po zaprezentowaniu systemu przez Google. Ponadto Asus podkreśla, że jest w „bardzo bliskiej” współpracy z Google, czego życzymy wszystkim innym producentom.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.