„Duchowy następca” Planescape Torment powstanie dzięki graczom

Torment: Tides of Numenera to wielki powrót twórców Planescape: Torment, na który czekaliśmy od dawna. Patrząc na tempo w jakim gra zbiera fundusze w serwisie Kickstarter, mogę napisać tylko tyle: wow.

O tym, że twórcy opiewanego w pieśniach Planescape: Torment przymierzają się do stworzenia duchowego następcy gry, mówiło się od dość dawna. Dlatego wiadomość o wczorajszej „premierze” tytułu w serwisie Kickstarter rozeszła się po Sieci błyskawicznie.

Na produkcję gry twórcy potrzebowali 900 tysięcy dolarów, co jak na produkcję niezależną jest dość dużą kwotą. Jak się jednak okazało, gra nie tylko została ufundowana w niecałe 24 godziny – już teraz Torment: Tides of Numenera zebrał 1’692’000$. Im większa kwota, tym lepsza, dłuższa i bardziej rozbudowana gra – przynajmniej w teorii.

Data premiery Torment: Tides of Numenera została zaplanowana na Grudzień 2014. Do tego czasu polecamy regularnie sprawdzać oficjalną stronę gry: https://torment.inxile-entertainment.com/ Oczywiście, o wszystkich ważniejszych informacjach związanych z nowym Tormentem, przeczytacie na chip.pl

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.