Firefox z 1000% szybszą obsługą aplikacji webowych

Mozilla właśnie opublikowała OdinMonkey. Jest to nowy silnik który sprawia, że przeglądarka radzi sobie nieporównywalnie szybciej z obsługą JavaScript.

O przyspieszaniu JavaScript pisaliśmy już wielokrotnie, ale tym razem sprawa wygląda znacznie poważniej. Jak wynika z pierwszych testów, OdinMonkey może przyspieszyć wykonywanie kodu JavaScript nawet o 1000% lub więcej. To niesamowicie istotna informacja dla użytkowników – aplikacje webowe będą działały szybciej i mogą być bardziej zaawansowane niż dotychczas.

Podstawą działania OdinMonkey jest asm.js, biblioteka która sprawia że JavaScript może być wykonywany niemal tak szybko, jak kod natywny. Różnica w działaniu powinna być ogromna.

Dzięki asm.js

wykonywanie JS ma być tylko 1,6x wolniejsze od kodu natywnego, co przy obecnych wynikach przeglądarek jest znakomitym wynikiem.

Kiedy pojawi się OdinMonkey? Już teraz w nocnych wydaniach dostępnych pod adresem

nightly.mozilla.org

. Oficjalnie nowy silnik zadebiutuje w przeglądarce Firefox oznaczonej numerem 22, która powinna pojawić się na początku wakacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.