Ile Samsung zarobi na każdym kupującym Galaxy S 4?

Wiemy już z niepotwierdzonych informacji, że Galaxy S 4 będzie kosztował równowartość co najmniej 579 dolarów, a niektóre źródła donoszą nawet o 640 dolarach. Ile na tym zarobi Samsung?
Samsung Galaxy S 4

Samsung Galaxy S 4

Autorzy witryny iSuppli postanowili przeanalizować ile kosztuje wyprodukowanie smartfonu Galaxy S 4. Jak udało im się ustalić, komponenty składowe pojedynczego telefonu to koszt 236 dolarów, zaś koszt produkcji to 8,5 dolara, co razem daje 244,5 dolara. Wersja LTE, z procesorem Snapdragon 600, ma być nieco tańsza: 231 dolarów za komponenty i ten sam koszt produkcji, co razem daje 241,5 dolara.

Co to oznacza? Jeżeli doniesienia o cenach handlowych Galaxy S 4 są prawdziwe, to Samsung zarabia 400 dolarów na każdym smartfonie. Pamiętajmy, że dystrybucja i marketing, a także utrzymanie firmy, również swoje kosztują, tym niemniej marża jest bardzo wysoka…

0
Źródło: Phone Arena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.