Kanadyjski księgowy stworzył grę RPG… W Excelu!

Arena.Xlsm to w pełni działająca gra RPG. Możemy w niej walczyć z dwoma tysiącami wrogów, nauczyć się około trzydziestu zaklęć i – rzecz jasna - zdobywać specjalne cele!

Jak widać na przykładzie Areny.Xlsm w Excelu drzemie o wiele większy potencjał niż można by przypuszczać. Kanadyjski księgowy, Cary Walkin, w oparciu o makra zbudował w pełni działającą grę RPG.

W Arena.Xlsm wcielimy się w bohatera, którego będziemy mogli wyposażyć w różne rodzaje broni (39 przedmiotów do zdobycia) i podczas walk z 2000 losowo generowanymi wrogami będziemy szlifować własne umiejętności. W trakcie całej rozgrywki natkniemy się na 8 bossów wymagających zróżnicowanego podejścia taktycznego. W zależności od naszych wyborów czeka nas jedno z czterech zakończeń fabularnych. Autor pokusił się nawet o stworzenie 36 „achievementów” :).

Grę można bezpłatnie ściągnąć z oficjalnej strony twórcy. Jest kompatybilna z wersjami Excela z roku 2007-2010r. Całość zajmuje 1 Mb.

0
Źródło: TheNextWeb
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.