Kraje anglojęzyczne niechętne Windows Phone’owi

To, że język angielski jest najczęściej ustawianym jezykiem w smartfonach z Windows Phone nie powinno nikogo dziwić. Jednak biorąc pod uwagę ilość i zaludnienie anglojęzycznych krajów, okazuje się, że na innych rynkach system ten radzi sobie znacznie lepiej.
Angielski nie tak popularny, jakby mogło się wydawać

Angielski nie tak popularny, jakby mogło się wydawać

Według danych firmy Adduplex, włosko-, hiszpańsko- i chińskojęzyczne kraje dużo chętniej wybierają Windows Phone, niż te anglojęzyczne. Język angielski, co prawda, stanowi większość udziałów, ale biorąc pod uwagę to, że angielski jest głównym językiem w krajach takich, jak, między innymi, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania czy Australia, okazuje się, że tam radzi sobie… najgorzej.

Według danych z mechanizmu Adduplex, ponad 15 procent użytkowników smartfonów z Windows Phone korzysta z włoskiej wersji językowej systemu. 13 procent wybrało język hiszpański, zaś 8 procent język chiński.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.