Usterka w Windows 7 może drogo kosztować Microsoft

Microsoft, na mocy prawa europejskiego, został zmuszony do implementacji ekranu wyboru przeglądarek w systemach Windows i promowania produktów konkurencji. Ekran ten jednak, po aktualizacji systemu, przestał się pojawiać.
Ekran wyboru przeglądarki w Windows 8

Ekran wyboru przeglądarki w Windows 8

Unia Europejska nakazała firmie Microsoft implementację mechanizmu ekranu wyboru przeglądarek. Po pierwszym uruchomieniu nowozakupionego komputera z Windows lub po świeżej instalacji tego systemu operacyjnego, musi on wyświetlić planszę z najpopularniejszymi na rynku przeglądarkami internetowymi, tak, by użytkownik zapoznał się z produktami konkurencji i ewentualnie któryś wybrał.

Pojawił się jednak pewien problem. Komputery z jedną konkretną wersją Windows (a dokładniej: Windows 7 z preinstalowanym dodatkiem Service Pack 1) owego ekranu, na skutek usterki (jak twierdzi Microsoft), nie wyświetlały. Czy zostaną wyciągnięte z tego tytułu jakieś konsekwencje?

Wygląda na to, że tak. Unia Europejska, według informacji jakie podała agencja Reuters, ma zdecydować do końca marca na temat szczegółów kary dla Microsoftu. Źródła donoszą, że ma ona być „dotkliwa”.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.