Motorola aktualizuje Androida i usuwa nakładkę MotoBlur

MotoBlur to nakładka dla systemu Android, która w teorii zwiększa funkcjonalność telefonu.

Choć MotoBlur jest stosunkowo mało znana, jest odpowiednikiem TouchWiz stosowanego przez Samsunga, czy Sense w telefonach HTC. Opinie o takich dodatkach są skrajnie różne – czasami faktycznie poprawiają funkcjonalność, a czasami tylko przeszkadzają.

Dziś doszły do nas informacje, że Motorola zaczęła aktualizować system w telefonach DROID RAZR oraz DROID RAZR MAXX do wersji Android 4.1.2 Jelly Bean. Jak się okazuje – nie jest to do końca taka zwyczajna aktualizacja.

Okazuje się, że aktualizacja usuwa znaczną część interfejsu MotoBlur zastępując go standardową wersją Androida. Użytkownicy dostają wszystkie nowości z Jelly Bean, w tym Google Now, lepszą aplikację aparatu, klawiaturę, czy galerię. Zniknęło za to mnóstwo programów Motoroli, w tym MOTOACTV, MOTOPRINT oraz MOTOCAST.

Zmiany dotyczą póki co amerykańskich odmian RAZR oraz RAZR MAXX dostępnych w sieci Verizon. Nie wiadomo, czy producent zdecyduje się na podobną operację w przypadku pozostałych użytkowników tych modeli.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.