Nexus 5 będzie miał aparat z matrycą firmy Nikon

To co poniżej to wciąż tylko plotki, ale brzmiące dosyć rozsądnie. Informacje potwierdza też Vic Gundotra pracujący nad serią Nexus, który napisał że "Jesteśmy zobowiązani, by telefonu Nexus miały świetne aparaty. Poczekajcie i zobaczycie".

Nexus 5 ma być phabletem oraz konkurentem obecnej generacji smartfonów z ekranami 5″ 1080p. Taki sam wyświetlacz zagości w nowym smartfonie Google. Urządzenie będzie wyposażone w procesor Snapdragon 600, 2 GB pamięci RAM i 8/16 GB pamięci flash. Wrażenie robi również bateria, która wg niepotwierdzonych wciąż informacji będzie miała aż 3140 mAh.

Ponadto jak informuje serwis PhoneArena nowy Nexus ma zostać wyposażony w matrycę firmy Nikon, która jak wynika z opisu „ma być lepsza od jakiejkolwiek innej zastosowanej w telefonach komórkowych.” Nowy smartfon ma ponownie zostać wykonany wspólnie z firmą LG. Czas premiery nie jest znany, ale najbliższa możliwa okazja to impreza Google I/O odbywająca się w połowie maja.

Pełnoklatkowa matryca CCD z modelu Nikon D800 o rozdzielczości 36 Mp.

Pełnoklatkowa matryca CCD z modelu Nikon D800 o rozdzielczości 36 Mp.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.