Ouya nadciąga!

Twórcy Ouya, po przedstawieniu pomysłu na zupełnie nową konsolę do gier, poprosili internautów, za pomocą Kickstartera, o datki, dzięki którym ów pomysł mógłby się przerodzić w gotowy produkt. Udało im się zebrać 8,6 miliona dolarów!
Ouya

Ouya

Malutka konsola Ouya z systemem Android trafi do pierwszych graczy już 28 marca. Dystrybucja zacznie się od osób, które finansowo wsparły projekt. Twórcy konsoli nie zdradzili, ile sztuk urządzenia składa się na ową pierwszą partię konstrukcyjną, ale z ich oświadczenia prasowego wynika, że są to „dziesiątki tysięcy” egzemplarzy.

Osoby, które nie uczestniczyły w zbiórce pieniędzy na Kickstarterze, będą mogły ją kupić od czerwca. Jest już teraz dostępna w przedsprzedaży, w cenie 99,99 dolara.

Konsolą zarządza system Android Ice Cream Sandwich. Za jej wydajność odpowiada procesor Tegra 3 i 1 GB RAM-u. Gry i aplikacje będzie można instalować na wbudowanej, ośmiogigabajtowej pamięci. Urządzenie będzie obsługiwało łączność WiFi i Ethernet i będzie posiadało złącze HDMI. Bezprzewodowy gamepad, dołączony do konsoli, będzie wyposażony w touchpad, dwa joysticki, „krzyżak”, osiem przycisków akcji i jeden przycisk systemowy.

Konsola nie będzie miała dostępu do sklepu Google Play. Gry będzie można pobierać ze sklepu Ouya. Będą w nim gry zarówno przeniesione z Play, jak i napisane specjalnie na jej potrzeby. Swoje zaangażowanie w pisanie dla Ouya potwierdzili, między innymi, twórcy Portala.

Źródło: Ouya
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.