Profesor ekonomii krytykuje UE za spór z Microsoftem

Unia Europejska zdecydowała, że Microsoft musi zapłacić 561 milionów euro kary za nieobecny ekran wyboru przeglądarki w niektórych komputerach z Windows 7, mimo iż ten został dodany jak tylko wykryto usterkę. Nicholas Economides krytykuje urzędników.
Ekran wyboru przeglądarki

Ekran wyboru przeglądarki

Nicholas Economides, profesor nowojorskiego uniwersytetu, oświadczył, że kara, jaką Unia Europejska nałożyła na Microsoft, nie jest uzasadniona. –

Jest nietypowa. Jest wielka, jak na coś, co ze wszystkich stron wygląda na zwykłą pomyłkę. Oczywiście, problemy techniczne nie powinny się zdarzać, ale 700 milionów dolarów za coś takiego to, moim zdaniem, przesada — twierdzi Economides.

Microsoft jednak nie zamierza odwoływać się od decyzji, przynajmniej nic na to nie wskazuje. Sam poinformował Komisję Europejską o problemie, a grzywnę, według oświadczenia prasowego, przyjął z pokorą.

0
Źródło: Investors.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.