Prototyp iPhone: 5 cm grubości i wbudowany port szeregowy

Informacji o prototypach iPhone było już wiele. Pojawiło się też mnóstwo szkiców koncepcyjnych i obudów z logiem Apple o zupełnie nieracjonalnym kształcie. Wszystkie te rzeczy były iPhonem, zanim ten przybrał ostateczny kształt wersji 2G.

Jednak nic nie może równać się z tym, co dziś na zdjęciach pokazał

serwis arstechnica

. To bardzo wczesna wersja prototypu iPhone, gdzie najwyraźniej pracowano tylko i wyłącznie nad kwestią interfejsu i ekranem dotykowym. A ten nie miał 3,5″. Był nieco większy – miał 13×17 cm, a grubość urządzenia mierzyła imponujące 5 cm.

Prototyp pochodzi z początku roku 2005 (iPhone zadebiutował 2 lata później) i… ma wbudowane gniazdo zasilania, duży port USB, jeszcze większy FireWire, a nawet gniazdo LAN oraz port szeregowy. Choć teraz wygląda to nieco niedorzecznie, w tamtych czasach ponoć robiło niesamowite wrażenie. Był to miniaturowy komputer mogący uruchomić system Mac OS X.

W kwestii specyfikacji – w środku znajdował się układ Samsung S3C2410, przybliżony do tego z pierwszego iPhone, ale starszy i wolniejszy. Jego taktowanie wynosił 200-233 MHz, podczas gdy pierwszy iPhone wykorzystywał procesor pracujący z częstotliwością 412 MHz („odtaktowany” ze standardowych 620 MHz).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.