PS Vita tanieje w USA o 1/3 ceny

Chociaż prezes Sony w styczniu tego roku zapowiadał, że obniżka ceny przenośnej konsolki będzie dotyczyła tylko Japonii, w detalicznych sklepach USA pojawiły się właśnie modele Vity tańsze o 100$.

Sto dolarów to duża obniżka. W Japonii takie cięcia spowodowały aż czterokrotnie wyższą sprzedaż konsolki. Za model 3G z 8GB pamięci i darmową grą do pobrania z PSN w amerykańskich sieciach zapłacimy dziś około 200$, czyli 638 zł (u nas jest to granica 1000 zł). Biorąc pod uwagę fakt, że urządzenie jest już rok na rynku i nie posiada jeszcze dobrze rozbudowanej oferty gier taka cena byłaby w końcu adekwatna do jej wartości.Tym bardziej, że oprócz Nintendo 3DS niedługo wejdzie na rynek także inny konkurent – Project Shield.

Miejmy nadzieję, że Sony wkrótce zapowie oficjalną obniżkę cen PS Vity dla Europy – w przeciwnym wypadku kiepsko wróżę jej przyszłość.

0
Źródło: Joystiq
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.