Pwn2Own: Chrome, Firefox i IE 10 nie przetrwały ataku hakerów

Pwn2Own to coroczny konkurs organizowany w trakcie konferencji CanSecWest, badający podatność przeglądarek na ataki hakerów.

W tym roku były to Windows 7, Windows 8 oraz OS X 10.8 – wszystkie zaktualizowane o najnowsze łatki. W pierwszej kolejności udało się pokonać zabezpieczenia przeglądarki Firefox pod Windows 7. Łatwą ofiarą hakerów był też Internet Explorer 10 działający pod kontrolą Windows 8. Na koniec udało się złamać przeglądarkę Chrome. Nie ma się jednak co dziwić – nagroda za każdy z włamów wynosiła okrągłe 100 000 dolarów.

Nieco mniej płacono za Safari działające pod Mac OS X. Było to tylko 65 000 dolarów. Być może właśnie dlatego to jedyna przeglądarka, której zabezpieczeń nie udało się złamać. Problemy z bezpieczeństwem miała za to wtyczka Javy, z którą Oracle nie może poradzić sobie już od dłuższego czasu. Więcej szczegółów na temat konkursu oraz informacje dotyczące nagród znajdziecie

na blogu DVLabs

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.