Samsung Galaxy S4: Pierwsze testy modelu 8-rdzeniowego

Pierwsze recenzje Samsunga Galaxy S4 już się pojawiły. Jednak większość testerów otrzymała wersję z 4-rdzeniowym procesorem Snapdragon 600 taktowanym zegarem 1,9 GHz.

Dużo większe zainteresowanie wzbudza odmiana 8-rdzeniowa. Została ona wyposażona w 4 wydajne rdzenie Cortex-A15 pracujące z częstotliwością 1,6 GHz oraz 4 energooszczędne Cortex-A7 – 1,2 GHz. Jak dotąd nikt nie wiedział, czy układ Exynos faktycznie okażę się wydajniejszy od wyżej taktowanego procesora firmy Qualcomm.

Jak pokazują serwisy

SamMobile

oraz

GSMArena

– 8-rdzeniowy Exynos nie daje szas konkurentom. Zarówno Galaxy S4 ze Snapdragonem, HTC One oraz Xperia Z, czy HTC One X+ musiały ustąpić miejsca Samsungowi. Wynik został potwierdzony w dwóch testach – AnTuTu oraz Quadrant.

Warto zauważyć, że pierwszy z benchmarków zaraportował, że procesor Exynos działa z częstotliwością 1,8 GHz, a nie jak podaje Samsung – 1,6 GHz. Ponadto równie istotne jak wydajność, będą testy baterii. Wtedy dowiemy się czy 8-rdzeni faktycznie przekłada się na dłuższy czas pracy bez zasilania.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.