Ty też możesz dokować do stacji kosmicznej!

Niesamowita zabawka Parrot.AR Drone zyskała właśnie nowe możliwości. Wszystko dzięki bardzo ciekawej aplikacji opracowanej na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej.
Astro Drone

Astro Drone

Chcesz mieć tonę zabawy, a przy okazji, pomóc Europejskiej Agencji Kosmicznej w pracy nad systemem automatycznego dokowania pojazdów kosmicznych? Niestety, musisz posiadać dron Parrot.AR Drone i urządzenie z iOS-em, co zapewne znacznie zawęża krąg zainteresowanych, ale jeżeli tak się składa, że masz obie zabawki, to ESA ma coś dla ciebie.

Aplikacja Astro Drone pozwala na symulację dokowania z wirtualną Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Zbiera ona też dane i wysyła je do agencji, analizując metody, jakimi posługują się gracze. A ci są nagradzani punktami za skuteczne i szybkie dokowanie, właściwą orientację Drone’a i niewielką prędkość w końcowej fazie dokowania.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.