Windows „Blue” optymalizowany pod procesory Haswell

Według niepotwierdzonych informacji, Microsoft współpracuje z Intelem nad Windows "Blue". Owocem tej współpracy ma być długi czas pracy na baterii urządzeń z procesorem Haswell pracujących pod kontrolą Windows "Blue".
Windows 8

Windows 8

Jak podaje „zaufane źródło” redakcji CNET, Windows „Blue” (czyli pierwsza aktualizacja rozwojowa dla Windows 8″) ma mieć specjalny model zarządzania energią, który po wykryciu procesora Haswell, będzie działał szczególnie wydajnie, jeżeli chodzi o moc obliczeniową i zużycie energii. Oznacza to, że Ultrabooki z tym procesorem i systemem mają być wydajne jak klasyczne komputery PC, a energooszczędne jak tablet czy smartfon.

Gruszki na wierzbie? Na weryfikację tych ocen musimy jeszcze długo poczekać. Jeżeli jednak obietnica zostanie dotrzymana, tego typu urządzenia są skazane na sukces. Pod warunkiem, że producenci nie zabiją ich potencjału wysoką ceną…

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.