Windows „Blue” wyłączysz jednym gestem

"Blue", czyli aktualizacja dla systemów Microsoftu, wyciekła w wersji rozwojowej, 32-bitowej dla Windows 8. Co rusz odkrywane są przeróżne drobiazgi. Oto kolejny.
Windows 'Blue'

Windows ‚Blue’

Testerzy, którym udało się pobrać z torrentów testową kompilację 32-bitowego Windows 8 „Blue”, pilnie klikają, odkrywając nowe funkcje. Najnowsze znalezisko, to nowa możliwość wyłączenia systemu operacyjnego. By ją uaktywnić, należy uruchomić program znajdujący się w folderze System32, co oznacza, że jest ona na tyle niedopracowana, że nawet w testowej kompilacji Microsoft nie zdecydował się na jej uaktywnienie.

Dzięki niej, wystarczy ruch palcem lub myszką z wciśniętym przyciskiem, by wyłączyć Windows. Gest jest wygodniejszy niż kilka klików myszki, jakie dotychczas trzeba było wykonać, ale na tyle trudny, by nie uaktywnić go przypadkiem. Co prawda i tak najszybciej jest po prostu zamknąć klapę notebooka lub wcisnąć przycisk zasilania na tablecie, ale to miły dodatek.

0
Źródło: WinBeta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.