Zobacz jak wyglądał prototyp Surface’a

Touch Cover, czyli połączenie etui i klawiatury, to wielka zaleta Surface'a, nawet jeżeli reszta urządzenia niekoniecznie wam przypadła do gustu. Microsoft, na swoim blogu, opowiedział, jak Touch Cover został stworzony.

Wszystko zaczęło się od pełnowymiarowej klawiatury, która jednak zamiast klasycznych przycisków, miała czujniki wrażliwe na nacisk. Potem przyszedł czas na pomniejszone urządzenie, pokryte elastycznym materiałem, który znamy z końcowego produktu.

Jak twierdzi Microsoft, niezwykle ważne było dla niego dodanie trackpada. Dzięki temu nie trzeba odrywać rąk od klawiatury, by w łatwy sposób przełączać się między aplikacjami, otwierać nowe karty w przeglądarce czy kopiować i wklejać.

Microsoft tłumaczy też skąd pomysły na kolorowe klawiatury. Jak czytamy na blogu, kolory czarne i białe były „oczywiste”, dla osób mających konserwatywne podejście. Reszta kolorów została opracowana dla klientów z „jasną, kolorową osobowością”.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.