200 dolarów za androidowy tablet, 399 dolarów za supertablet

Intel już raz wspominał o tym, że wkrótce na rynku pojawią się tablety z procesorami Atom Bay Trail i systemem, które będą kosztować 200 dolarów. Dziś to potwierdza i podaje nieco więcej informacji.
Intel agresywnie atakuje rynek mobilny

Intel agresywnie atakuje rynek mobilny

Jak stwierdził Dadi Pelmutter, dyrektor ds. produktów w Intelu, jeszcze w tym roku pojawią się tablety z procesorami Bay Trail i Androidem, które w najtańszych wersjach będą kosztować 200 dolarów. Cena wersji z Windows 8 pozostaje nieznana, bo, jak twierdzi Pelmutter, wszystko zależy od opłat licencyjnych, jakie zażyczy sobie Microsoft. Można się jednak spodziewać, że będzie ona, tu cytujemy, „nieznacznie wyższa”.

A co z komputerami i supertabletami z procesorami Core? Te również mają stanieć. Urządzenia z tymi układami mają kosztować od 399 do 499 dolarów. Intel przy okazji zapowiedział, że pracuje nad integracją modułów LTE do swoich procesorów.

0
Źródło: AllThingsD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.