„Znamy” specyfikację tabletu Nexus 11

Według wewnętrznych dokumentów Samsunga, które ktoś udostępnił w Internecie, jeszcze w tym roku pojawi się tablet Google Nexus 11, następca Nexus 10.
Google Nexus 10

Google Nexus 10

Sama nazwa urządzenia podpowiada, że Nexus 11 zostanie wyposażony w 11-calowy ekran. Ma być on wykonany w technologii Super PLS TFT LCD i pracować w rozdzielczości tej samej, co jego poprzednik, czyli 2560 x 1600 pikseli. Za wydajność odpowiadać będzie procesor znany z Galaxy S 4, czyli Exynos 5 Octa 5410 z czterema rdzeniami ARM Cortex-A15 i czterema ARM Cortex-A7 (te drugie są uaktywniane, gdy urządzenie nie jest obciążone złożonymi zadaniami, by oszczędzać baterię).

Nie zabraknie też ośmiomegapikselowego aparatu, dwumegapikselowej kamery do wideorozmów i, co ważne, slotu na kartę microSD (jak dotąd tablety Nexus owego slotu nie posiadały). Całością ma zarządzać Android Jelly Bean.

Tablet ma być produkowany przez Samsunga. Oprócz niego pojawić się ma również Galaxy Tab 11 z nakładką TouchWiz oraz dwurdzeniowym chipsetem Exynos 5 znanym z Nexusa 10, a także ekranem o mniejszej rozdzielczości.

0
Źródło: SamMobile
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.