Android pogrąży Windows 8 niskimi cenami?

Dyrektor generalny Intela zadeklarował kilka dni temu, że tablety z procesorami Bay Trail będą kosztować niewiele, nawet tak tanio, jak 200 dolarów. Ale czy chodziło mu o tablety z Windows 8?
Tanie tablety z Intelem to będzie domena Androida?

Tanie tablety z Intelem to będzie domena Androida?

Według źródeł serwisu CNET, Intel nie rozmijał się z prawdą deklarując, że na rynku już niedługo pojawią się tablety z jego procesorami kosztujące 200 dolarów. Sęk w tym, że Paul Otellini, dyrektor generalny Intela, mógł wcale nie mieć na myśli urządzeń z Windows 8, a z Androidem. Hybrydowe notebooki i tablety z systemem Google’a mają zaprezentować ponoć, między innymi, HP, Lenovo, Asus, Acer i Toshiba.

Urządzenia z systemem Windows 8 mają być ponoć aż o sto dolarów droższe. To znaczna różnica w cenie. Czy konsumenci zdecydują się dopłacić za Windows? To, rzecz jasna, będzie zależało nie tylko od systemu i od ceny, ale też od samych urządzeń. To będzie interesująca rozgrywka…

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.