CryEngine 3 i projektowanie wirtualnych rzeczywistości

Crytek przypomina, że ich silnik może znaleźć zastosowanie nie tylko w branży rozrywkowej, ale także w zgoła odmiennej sferze. Renderowanie wizualizacji projektów architektonicznych, zarówno tych małych - ograniczających się do pomieszczeń - jak i całych miast zabiera mnóstwo czasu. Dzięki CryEngine 3 może się to zmienić.

Francuska firma Enodo zajmująca się projektowaniem wizualnym różnych przestrzeni przygotowała demo technologiczne oparte na silniku CryEngine 3. Wideo ma przekonać innych, że w silniku Cryteka drzemie wciąż spory potencjał, który z powodzeniem można wykorzystać w sferze użytkowej. Renderowanie w czasie rzeczywistym takiego materiału jak powyższy, ma znacznie usprawnić proces tworzenia wizualizacji. Klient, który chciałby zobaczyć np. swoje centrum handlowe w nocnym oświetleniu, może przekonać się od razu jak będzie wyglądało. Enodo nie zapomniało także o elementach dzikiej przyrody prezentując nam sawannę z antylopami i kroczącymi słoniami – trzeba przyznać, że właśnie w otwartych przestrzeniach CryEngine 3 prezentuje się najbardziej realistycznie

.

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.