Gigantyczna awaria sieci Orange i T-Mobile

Dzisiejszy poranek był bardzo pracowity dla operatorów Orange i T-Mobile, bowiem wielu klientom tych sieci zniknął zasięg.

Awaria objęła swoim zasięgiem niemal całą wschodnią Polskę, w tym między innymi Augustów, Białystok, Lublin, Puławy, Mińsk Mazowiecki. Klienci z tych i wielu innych rejonów Polski Wschodniej szturmowali Fan Page’e operatorów, pytając rozpaczliwie „gdzie jest zasięg?”. Brak zasięgu to oczywiście niemożność zarówno wykonania połączenia telefonicznego, jak i połączenia się z Internetem.

Operatorzy potwierdzili awarię. Orange w swoim lakonicznym oświadczeniu poinformował, że problem dotknął 100-200 miejscowości południowo-wschodniej Polski, a efekty awarii powinny być usunięte do południa.

Podobnie rzecz się ma z T-Mobile. Na Fan Page’u tego operatora ludzie do tej pory zgłaszają problemy z zasięgiem, grożąc niejednokrotnie rezygnacją z usług.

Źródło: Wyborcza.biz
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.