Hyper-V królem wirtualizacji?

Microsoft i jego Hyper-V radzą sobie coraz lepiej na rynku. Wygląda na to, że dotychczasowy lider, czyli VMware, ma się czego obawiać.
Wirtualizacja to coraz istotniejszy segment rynku

Wirtualizacja to coraz istotniejszy segment rynku

Według nieoficjalnych wyników badań rynkowych (wciąż czekamy na raport IDC), Microsoft Hyper-V w znacznym tempie podbija rynek. Obecnie udziały VMware wynoszą 54 procent, ale wciąż spadają. Z kolei Microsoftu rosną, o punkt procentowy co kwartał, obecnie plasując się w granicach 30 procent.

Zdaniem Microsoftu, Hyper-V odnosi sukces dzięki zaszytej technologii. Gigant argumentuje, że jego rozwiązanie obsługuje do 320 procesorów logicznych i do 4 TB RAM na serwer. Jest w stanie również uruchomić wirtualną maszynę z 64 procesorami, 1 TB RAM i pamięcią masową o objętości do 64 TB (do 255 dysków). Obsługuje też do 64 węzłów i 8000 wirtualnych maszyn w pojedynczym klastrze, czyli dwukrotnie więcej od VMware.

Nie zmienia to jednak faktu, że VMware wciąż ma większość rynku. I dużo czasu, by nadrobić zaległości za Microsoftem.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.