Jak gra się w Team Fortress 2 przy użyciu Oculus Rift?

Jak gra się w Team Fortress 2 przy użyciu Oculus Rift?

By sprawdzić jak naprawdę działa Oculus Rift musielibyśmy założyć je na własną głowę i wtedy przekonalibyśmy się, czy immersja z grania przy ich użyciu jest rzeczywiście tak wielka jak zachwala mężczyzna na powyższym filmie. Nie trudno wyobrazić sobie frajdę jaką daje dużo większy kąt widzenia ekranu. Zauważcie też, że wystarczy lekko przekręcić głową, by dobrze rozejrzeć się po planszy. Dołóżmy do tego stosunkowo niewielką cenę urządzenia (wersja developerska kosztuje 300$, ceny dla konsumentów jeszcze nie ujawniono) i mamy najlepsze gogle do wirtualnej rzeczywistości w historii.

Ale nie wszyscy będą nimi zachwyceni. Myślę tu głównie o osobach, które nie mogą oglądać obrazu 3D. Ja sama odpadam przy technologii aktywnej i już przy samym oglądaniu tego wideo zwyczajnie kręciło mi się w głowie. Obawiam się, że każdy kto odczuwa zaburzenia pracy błędnika np. cierpi na chorobę lokomocyjną, nie będzie w stanie korzystać z Oculus Rifta.

Data premiery wersji konsumenckiej urządzenia nadal jest nieznana, ale biorąc pod uwagę fakt, że Team Fortress 2 otrzymało już aktualizację umożliwiającą korzystanie z Oculus Rift nie powinniśmy długo za nią czekać.