Lumia 928 to tylko początek

Nokia w ostatnim kwartale sprzedała cztery miliony smartfonów z Windows Phone 8 i 1,6 miliona z Windows Phone 7. Mimo to, wciąż odnotowała straty w wysokości 150 milionów euro. Ale ma też plan, by polepszyć swoją sytuację.
Nokia Lumia 928

Nokia Lumia 928

Stephen Elop, dyrektor generalny Nokii, zapowiedział przy okazji prezentacji wyników finansowych, że jeszcze w tym kwartale pojawi się nowa Lumia, która ma być flagowym smartfonem Nokii, dostępnym u wiodącego operatora komórkowego w Stanach Zjednoczonych. Jak zgadujemy, ma na myśli Lumię 928.

Smartfon ten ma być początkiem serii nowości produktowych, nad którymi Nokia pracowała przez ostatni czas. Najprawdopodobniej chodzi tu o urządzenia o nazwach kodowych EOS i Catwalk. Pierwsze z nich ma mieć, według niepotwierdzonych informacji, aparat PureView nowej generacji i czterordzeniowy chipset. Drugie to Catwalk, które ma posiadać smukłą, aluminiową obudowę.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.