McAfee ochroni nas przed… pirackim oprogramowaniem

Niektóre kraje wprowadziły przepisy, które nakazują dostawcom internetowym blokowanie dostępu do pirackich witryn. McAfee idzie o krok dalej. Patentuje technikę, która nakłada blokadę już na komputerze użytkownika.
McAfee chce utrudnić życie piratom

McAfee chce utrudnić życie piratom

Złożony przez McAfee wniosek patentowy opisuje mechanizm „wykrywania i zapobiegania nielegalnej konsumpcji treści za pomocą Internetu”. Ma wykrywać próby pobrania nielegalnych treści, zapobiegania im i oferować legalny odpowiednik.

Każdy kliknięty podejrzany link byłby wysyłany do chmury, tam analizowany a następnie konfrontowany z bazą danych legalnych treści. Jeżeli ów link prowadziłby do pirackich treści, użytkownik byłby o tym powiadamiany, a na ekranie otrzymałby propozycję odwiedzenia legalnej witryny z tymi treściami.

McAfee uważa, że skorzystają na tym nie tylko właściciele praw autorskich. Argumentuje, że wiele pirackich treści i witryn ma tendencje do infekowania komputerów użytkowników złośliwym oprogramowaniem.

Pamiętajmy, że patentowanie danej techniki nie oznacza wprowadzenia jej do swojej oferty.

0
Źródło: TorrentFreak
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.