Microsoft chce zabrać Google’owi Blinka

Google ogłosił niedawno, że zmienia silnik wbudowany w przeglądarkę Chrome. WebKita ma zastąpić autorski Blink. Tymczasem sześć dni po ogłoszeniu Google'a, Microsoft wystąpił o rejestrację znaku handlowego.
Te firmy zdecydowanie się nie lubią

Te firmy zdecydowanie się nie lubią

Microsoft Blink to, jak wynika z dokumentów złożonych do amerykańskiego urzędu ds. patentów i znaków handlowych, „oprogramowanie komputerowe kontrolujące aparat cyfrowy i umożliwiające wybór, zapis i udostępnianie zdjęć cyfrowych”. Wniosek nie jest fałszywy. Aplikacja faktycznie istnieje i jest dostępna w Sklepie Windows Phone.

Nie zmienia to jednak faktu, że Microsoft zdecydował się zastrzec tę nazwę dopiero po ogłoszeniu Google’a. Co więcej, Microsoft nigdy wcześniej nie rejestrował znaków towarowych aplikacji z działu Microsoft Research (Blink powstał właśnie tam). Czyżby Microsoft chciał, tak po prostu, wkurzyć Google’a?

0
Źródło: The Next Web
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.