Microsoft jako firma „sprzętowo-usługowa”? Nic z tych rzeczy

Firma Griffin Securities przeanalizowała oferty pracy, jakie opublikował Microsoft. Było ich ponad dwa tysiące, z czego 1620 osób dotyczyło inżynierów oprogramowania. Tylko 199 osób poszukiwanych jest do działu sprzętowego. Reszta wakatów dotyczyła obsługi klienta i innych działów.
Steve Ballmer

Steve Ballmer

Steve Ballmer zapewniał, że Microsoft nie jest już firmą tworzącą oprogramowanie, a przekształca się w taką, która oferuje urządzenia i usługi. Niestety (a może na szczęście?), nie wynika to z zapotrzebowania na nowe talenty, jakie wykazuje jego firma. Z ponad dwóch tysięcy ofert pracy, 1620 dotyczyło oprogramowania.

Najwięcej osób Microsoft szuka dla działu usług online (620 stanowisk), na drugim miejscu znajduje się dział serwerów i narzędzi (342). Na dalszych miejscach znajdują się Office (308) i Windows (246). W dziale sprzętowym Microsoft szukał 35 osób do pracy na Xboxem i 28 do pracy na Surface.

50 stanowisk było w jakimś stopniu związanych z usługą Xbox Multimedia, zaś 103 osoby miały pracować nad Windows Phone. Najwięcej osób Microsoft szuka w Chinach (339 stanowisk) i w Indiach (176 osób).

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.