Mobilna wersja Chrome z synchronizacją haseł

Wprowadzono też automatyczne uzupełnianie formularzy, co jest zbawienne m.in. przy każdym logowaniu na ulubionej stronie.

Tym razem zmiana numeracji jest nieco bardziej logiczna. Mobilna odmiana Chrome zadebiutowała w stabilnej wersji 26, w której programiści po raz kolejny dodali wiele użytecznych opcji.

Pierwszą z nich jest synchronizacja haseł – oczywiście opcjonalna. Gdy tylko chcemy hasła z Chrome dla PC będą automatycznie wpisywane w formularze logowania witryn wyświetlanych na smartfonie/tablecie z Androidem.

Kolejna opcja to automatyczne uzupełnianie formularzy – także zsynchronizowane z Chrome dla komputerów. Dzięki tym dwóm opcjom logowanie się na ulubionych witrynach jest znacznie przyjemniejsze, nawet gdy zostaniemy automatycznie wylogowani. Na większości stron Chrome potrafi automatycznie wstawić login (lub e-mail), gdy tylko wpiszemy jego pierwszą literę.

Twórcy przeglądarki wspominają tez o naprawie błędu, który mógł doprowadzić do ładowania pustych stron internetowych. Poprawiono również wydajność oraz stabilność. Oficjalna lista zmian dostępna jest tutaj, a przeglądarkę można pobrać prosto z Google Play.