Przywrócą pierwszą w historii witrynę internetową

Uczeni z Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych chcą przypomnieć nam jak daleko zaszliśmy od czasu wynalezienia Internetu i stron WWW. Chcą zaprezentować nam pierwsze serwery i historyczną, pierwszą witrynę internetową.
NeXT - komputer, który hostował pierwszą w historii stronę internetową

NeXT – komputer, który hostował pierwszą w historii stronę internetową

Sieć World Wide Web została wynaleziona przez pracującego wówczas w ośrodku badawczym CERN profesora Tima Berners-Lee. Szacuje się, że dziś istnieje 14,27 miliarda stron internetowych i 2,5 miliarda ich użytkowników. CERN chce przypomnieć nam jak to się wszystko zaczęło. Nie dziwimy się, to jeden z punktów zwrotnych w historii naszej cywilizacji.

Pierwszym komputerem, który służył jako serwer webowy, był NeXT. Komputer był opracowany przez firmę Steve’a Jobsa, po tym, jak ten musiał opuścić firmę Apple. Maszyna, z uwagi na astronomiczną cenę i brak zgodności z czymkolwiek, nie zdobyła większej popularności.

0
Źródło: BBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.